Londona

Big Bens, Šerloks Holms, Mis Mārpla, princese Diāna..

Londonā nu jau gandrīz mēnesi ir manas pagaidu mājas. Strādāju pilnu darba dienu, amats - mazdēliņa Mishas aukle :)

Londona un Anglija vispār man ir mīļas kopš pirmās reizes, kad šeit biju kādus 15 gadus atpakaļ. Dažreiz lietas patīk uzreiz un pavisam un nav izskaidrojams, kāpēc. 

Jā, te tik daudz kas ir savādāk! Pie dažām lietām vieglāk pierast, pie citām ne.  Piemēram, viņu ačgārnais satiksmes virziens mani iedzen apstulbumā katru reizi, kad jāšķērso iela. Biju gaidījusi, ka man būs grūti pierast pie cilvēku daudzkrāsainības, bet dīvainā kārtā pie tā pieradu pavisam ātri. Ir pat interesanti, cik dažādi ir cilvēki! Un šeit dzird tik daudz valodu! Pierasta lieta, ja tev šeit patiesā ieinteresētībā pajautā, no kurienes tu esi.

Šeit ir ļoti interesanti no rītiem skatīties ziņas! Izrādās pasaule ir tik plaša un ziņu ir tik daudz!!!

Diezgan jocīga šķiet viņu adresu sistēma - ir iela un durvju numuri, nevis māju numuri vai dzīvokļu numuri. Rindu mājām tas vēl šķiet saprotami, jo ir iela un durvju numurs, piem., Lielā iela Nr.68, līdzīgi kā būtu pie mums. Bet, ja blakus ir daudzdzīvokļu nams, tad uz galvenajām ieejas durvīm tam būs rakstīts - Nr.69-89.

Te ir gāzes apkure angliskā stilā. Agrāk mājai bija teiksim 4 vai 6 vai cik tur skursteņi. Tagad - no mājas sienām rēgojas caurules, kas palaikam izverd dūmu mutulīšus. Izskatās ļoti jocīgi. Skursteņi protams ir palikuši, angļi neko nost nejauc.

Man daudzi jautā par to, vai latvietis te var normāli paēst. Var! Jāiemanās tikai, ka daži produkti ir nedaudz savādāki. Ir daudz leišu veikaliņu, kur var nopirkt arī Latvijas preces. Mazie veikaliņi šeit ir tādi ļoti mīļi - ienākot ar tevi laipni sasveicinās, aprunājas, tāda sajūta, ka pārdevējs atcerās visus savus pircējus. Šeit vispār pārdevēji un kasieri mīl parunāties, pajokoties, īpaši, ja esi kopā ar mazo Mishu :)

Šeit vispār visi runā daudz un ļoti skaļi. Pašā pilsētas centrā, kur ir milzums mašīnu un cilvēku ir baiss troksnis. Transportā arī cilvēki uzvedas ļoti atraisīti, piem., normāla situācija - viens apsēžas vienā autobusa galā, otrs pēc kādām 3-4 rindām un pilnā rīklē viens ar otru sarunājas. 

Uz ielas daudz reizes jums pateiks: atvainojiet! paldies! Garāmejošs policists ar smaidu var pasveicināt un apjautāties, kā jums klājas :)

Strādnieki, kas nāk uz māju pārbaudīt gāzi vai labot i-netu, domā par savu darbu nevis par jūsu istabas tīrību. Viņš visu sīki pastāstīs, ko taisās darīt un ko izdarījis, bet savus dubļainos zābakus pat lāga nenoslauka, vienā mierā aizstums visas jūsu mantas, ja viņam kur jātiek. Pie pirmā šāda darboņa uzreiz atcerējos seriālu par Hiacinti :)

Un par suņiem - suņus Anglijā mīl. To ir ļoti daudz parkos, lielākā daļa pastaigājas bez pavadas. Neesmu vēl sastapusi nevienu neaudzinātu suni. 

Ir tikai divas lietas, kas man ļoti traucē!

Man tā kā likās, ka tīri labi zinu angļu valodu, bet - atveru durvis un neko nesaprotu, ko tur tas i-neta vai citu problēmu vīrietis runā! Un šai brīdī es ļoti skaidri apjaušu, ka man nav pieņemams dzīvot valstī un nesaprast tās valodu! Evija saka, ka ar laiku viss būs kārtībā, es ātri apgūšu. Cerams!

Otrs - suņi!!! - kopš tīņa vecuma esmu dzīvojusi blakus suņiem! Man tik ļoti pietrūkst viņu skatiena, viņu elpas, viņu smaržas, viņu skaņas... naktīs mostos, jo ir pārāk kluss..

 

Paldies visiem maniem mīļajiem, kas šobrīd ir ar maniem suņiem! Un tik ļoti gaidu, kad mēs visi atkal būsim kopā!

Write a comment

Comments: 1
  • #1

    Inga (Sunday, 15 March 2015 17:25)

    Man patīk, cik šeit lielveikalos cilvēki ir nesteidzīgi pie kasēm. Kases te ir divu viedu: ar kasieri un pašapkalpošanās. Neesmu pati iemēģinājusi pašapkalpošanās kasi, bet tas kā Evija ap to manipulē mani fascinē labā nozīmē. Jāsaņemās un jāpamēģina pašai!